darknesspowerstudio

Tu możecie dowiedzieć się o nas wszystkiego


#1 2013-06-22 00:02:06

mkucinski1

Administrator

Zarejestrowany: 2012-06-10
Posty: 60
Punktów :   

Aulaler, Władca Elfów - historia cz. II

Kiedy już dotarł do klasztoru, przywitał go Nowicjusz Ognia.
- Witaj, Synu Innosa! Jestem Baal Savor, to znaczy Savor.
- Kim jesteś?
- Jestem Nowicjuszem Ognia. Kiedyś wierzyłem w Śniącego. Byłem jego Nowicjuszem w Kolonii Karnej.
- Co się stało, że jesteś teraz sługą Innosa?
- Sam bóg objawił mi się i pokazał mi kim jest Śniący. To demon, który rozkazuje orkom! Obrzydlistwo! Miał głowę Beliara, sam widziałem. Kiedy mnie uniewinniono, wyruszyłem do klasztoru po rozgrzeszenie. Wyrzekłem się Śniącego i tytułu Baal.
- Skąd ten tytuł?
- Tytuł ten jest nadawy guru i nowicjuszom zmierzających na ścieżkę guru. Tylko ci Wybrani przez Y'Beriona, naszego mistrza mogą nosić ten tytuł. Guru noszą tytuł Baal, a Strażnicy Świątynni, Cor.
- A ty byłeś na ścieżce guru?
- Chce o tym zapomnieć. Najbardziej wpieniał mnie ten alchemik, Cor Kalom. Jest prawą ręką guru, a nosi tytuł Cor. Jestem zdziwiony, mój chłopcze! Opowiedziałem mu o wizji z Innosem i Śniącym. Ale ten stary dziad nie chciał mnie słuchać! Kiedyś podkradłem się do niego w nocy i chciałem poderżnąć mu gardło, ale jego ochroniarz mnie zobaczył. Wyrzucili mnie z obozu, a ja zamieszkałem koło bagien, unikając tego piekła. Jak będziesz w kolonii dołącz do Nowego Obozu, bo jest najlepiej!
- Dziękuje za radę!
- Nie ma za co! Jak tam będziesz, pytaj o Laresa i powiedz, że Baal Savor cię przysłał.
- Miałeś tam kumpli?
- Tak! Nazywał się Lester. Pali duuużo ziela. Mam wtyki w Starym i Nowym Obozie. Stary to mój stary przyjaciel, Diego, a Nowy to Gorn i Lares.
- Skąd ich znasz?
- Heh... Podczas sprzedaży ziela można sobie porozmawiać.
- Spoko! Dasz mi klucz do klasztoru?
- Nie mogę tego zrobić! Wstęp mają tylko nowicjusze, magowie i paladyni.
- Mam list polecający od lorda Petrusa.
- Petrus nie jest lordem!
- Dla mnie jest! Wiesz o kogo mi chodzi, Savorze!
- Dobrze! Daj mi to! (czyta). Dobra, możesz wejść! Niech Innos cię chroni przed czarami Śniącego!
- Witaj, uczniu Świętego Paladyna Petrusa! Co cię sprowadza do tego świętego miejsca? - spytał go pewien mag.
- Jestem tu na rozkaz Lorda Petrusa, by uczyć się o Innosie u Arcymistrza Magów Ognia, Mistrza Pyrokara.
- Adrianie! Wpuść go do klasztoru! - krzyknął jeden z Najwyższej Trójcy Ognia.
- Tak, mistrzu Ultharze!
- A więc masz dla mnie list, prawda?
- Tak, starałem się go przeczytać, ale jest napisany w dziwnym języku.
- To język pierwszych Magów Ognia! Tylko kapłani Innosa i paladyni umieją czytać te starożytne księgi. Sprawdzę twoją wiedzę. Dam ci trzy teksty, w języku Magów Ognia, Asasynów i Pradawnych. Sprawdzę, który potrafisz przeczytać.
Aulaler podszedł do Księgi Ognia i wyczytał tylko: "Innos jest najwspanialszy na świecie [...]".
- Więc nie umiesz tego języku!
Podszedł do drugiej, Księgi Mroku. Wyczytał wszystko: "Beliar stworzył Varant. Założył swą siedzibę w Bakareshu, gdzie pojawił się chram, który uaktywni się, kiedy włoży się pięć artefaktów Adanosa, które zostaną zniszczone przez samego Mrocznego Boga".
- To nieprawdopodobne! Jesteś Wybrańcem Mroku! Jak to?!
- Nie wiem!
Odszedł od starej księgi i zaczął czytać Księgę Równowagi. Przeczytał całość.
- Jesteś elfem! Teraz to widzę! Muszę cię nauczyć o Innosie! Mistrz Adrian zajmie się twoim noclegiem, Baal Savor, eee... to znaczy Nowicjusz Savor zajmie się twoim treningiem. Ja, Mistrz Serpentes i Mistrz Ulthar zajmiemy się twoją mocą magiczną i prastarą wiedzą. Nie możesz zostać zabity! Przez 3 lata będziesz przestrzegał zasad klasztoru. Czy przysięgasz przez ten czas siedzieć przed księgami i uczyć się naszego języka?
- Tak, mistrzu!
- Czy jesteś godzien nosić Szatę Nowicjusza i pójść ścieżką Innosa?
- Tak!
- A więc stałeś się nowicjuszem. Idź do Savora, on ci pomoże...

Koniec części II. Dobranoc . Jutro kolejna część (po tym jak wstanę).

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.yamahayzserver.pun.pl www.forumslodat.pun.pl www.ziemniaczek.pun.pl www.wrzesniowki2009.pun.pl www.manager-ekstraklasa.pun.pl