darknesspowerstudio

Tu możecie dowiedzieć się o nas wszystkiego


#1 2013-06-23 00:41:42

mkucinski1

Administrator

Zarejestrowany: 2012-06-10
Posty: 60
Punktów :   

Aulaler, Władca Elfów - historia cz. III

- A więc Innos wybiera tylko najlepszych...
- Coś się stało, Savorze?
- Oczywiście, że nic! Tylko denerwuje mnie aura Beliara.
- Gdzie?
- Jest wokół ciebie! Ostatnio czułem taką aurę w Wybrańcu Zubenie. Był naprawdę strasznym człowiekiem.
- Kim jest Zuben?
- Ech, jak na 13 - latka, jesteś denerwujący.
- A ile TY masz lat?
- 18.
- Rozumiem! Wytłumacz mi!
- Dobrze... Zuben jest Wybrańcem Beliara, kandydatem na Beliara IV. Jest aż czterech Beliarów. Pierwszy jest bogiem. Drugi przesiaduje daleko stąd, w mrocznej świątyni. Trzeciego nikt nigdy nie widział. Podobno jest razem ze Śniącym. Czwarty to Zuben. Ta trójka stanowi weteranów mroku. Nikt ich nie pokona!
- Skąd o tym wiesz?
- Śniący powiedział o tym Y'Berionowi, podczas wizji.
- Lubiłeś Y'Beriona?
- Jako jedyny miał głowę w obozie. Dlatego był Najwyższym Guru. Cor Kalom to najgorszy mieszkaniec obozu jakiego widziałem, ale jakie robi mikstury... Z takimi specjałami moglibyśmy zabić Gomeza. Moglibyśmy być nieśmiertelni!
- Kim jest Gomez?
- To największa szycha w Starym Obozie! Najpierw był więźniem, a teraz wysyła rudę królowi, w zamian za drobiazgi.
- Na przykład?
- Panie do towarzystwa, broń dla strażników i Cieni.
- Kim są Cienie?
- To strażnicy, którzy nie mogą przesiadywać w zamku. Pilnują "Zewnętrznego Pierścienia", jak mi opowiadał Diego.
- Chyba go lubisz.
- Stary, Diego to Szef Cieni. On jest najlepszy! Jako jedyny ma głowę w tym wszystkim. Jest jeszcze Milten, ale ten jest Nowicjuszem Ognia. Sam pomogłem mu dostać się do Kręgu Ognia!
- Rozumiem! Pokaż mi, co znajduje się w klasztorze!
- Dobrze!
I od tej pory Baal Savor stał się największym przyjacielem Aulalera. Pierwsza noc po za Khorinis była bardzo dziwna. Objawił mu się Innos.
- Kim jesteś?
- Nie znasz mnie? Człowieku, jesteś Nowicjuszem OGNIA, a mnie nie znasz! Wstyd! Porozmawiam sobie z tymi MOIMI kapłanami!
- Innos?!
- Tak, bardzo dobrze! Czyli jednak nauczyli cię w tym klasztorze!
- Jestem tu pierwszy dzień!
- Baal Savor jest dzielny. W każdą noc nawiedza go Śniący, a zna jego język, więc nie może znieść tego, że ten demon cały czas stara się przejąć nad nim władzę i zniszczyć cały klasztor. Chce tu stworzyć Klasztor Guru, którzy wkrótce opanują Khorinis. Ci "guru" to poszukiwacze. Śniący zdobył nad nimi pełną władzę, co Beliar wykorzystał ich do siania terroru i pilnowania Dworu Irdorath.
- Co to?
- Dowiesz się w swoim czasie. Przepowiem ci przyszłość, Synu Równowagi. "Prawdziwą moc odkryjesz wtedy, gdy zdobędziesz szczęście. Tym szczęściem, jest..."
Nagle się obudził.
- O czym gadałeś? - spytał Savor.
- Nie wiem... Objawił mi się Innos. Opowiadał o tobie...
- I moich snach ze Śniącym, o poszukiwaczach i o przepowiedni? Mi też to mówił...
- Czyli...
- Nie wiem co to znaczy. Starałem się przeczytać "Księgę Wiecznego Płomienia", lecz nic z tego. Pytałem nawet Mistrza Pyrokara!
- Rozumiem...

Jutro (znaczy dzisiaj ) IV część historii elfa Aulalera (nie chcę robić książki z powodu braku praw autorskich od twórców serii Gothic, więc tworzę opowiadania na jej podstawie). W następnej części: dokończenie rozmowy z Baal Savorem, rozmowa z Pyrokarem, powrót do Khorinis. Czekajcie na IV część i jak Wam się spodobało, po prostu napiszcie Fajne! lub własną historię. Wyślijcie swoje opowiadania na wolf3000@wp.pl. Też czekam na "Własną Postać", czyli tworzymy postać. Wysyłajcie swoje pomysły, historie o swojej postaci na e-mail podany powyżej . Dobranoc i Miłej Nocy.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.bleachmaster.pun.pl www.radiothunder.pun.pl www.dbvmono.pun.pl www.mksrpyskowice.pun.pl www.moonots.pun.pl